InspiracjePolecaneŻycie

Sukces to nie tylko pieniądze

Sukces to nie tylko pieniądze

Kiedy większość ludzi myśli o szczęściu i sukcesie, myśli o posiadaniu dużych domów, szybkich samochodów, drogich markowych ubrań io tym, jak duże masz saldo w banku.
Jednak to, jaki odnosisz sukces i jak duże masz szczęście, niekoniecznie zależy od posiadanych rzeczy materialnych w życiu.

Alternatywa

Jeśli jesteś zadowolony w życiu z tego, co posiadasz, niezależnie od tego, czy posiadasz lub nie posiadasz dóbr materialnych, to jesteś naprawdę bardzo zamożną i odnoszącą sukcesy osobą. Bardzo często są to najdrobniejsze rzeczy w życiu, które są bezcenne, ale nie mają wielkiej wartości poza osobą, która je pielęgnuje z tego czy innego powodu, mogą to być zdjęcia, kartki, piosenka, a nawet wspomnienia mogą być cenne dla człowieka. indywidualny.
W społeczeństwie, w którym zostaliśmy wychowani w wierze, że dobra materialne są ważne, może być trudno uwierzyć, że posiadanie dóbr materialnych nie jest tym, co nas uszczęśliwia i przynosi sukces, jak często słyszy się, że ktoś mówi „gdybym tylko miał to czy tamto byłbym najszczęśliwszą osobą na ziemi”, jednak gdybyśmy otrzymali to, czego sobie życzymy, nigdy nie jesteśmy usatysfakcjonowani i tylko zaczynamy marzyć i marzyć, żebyśmy mieli coś lepszego. Nowość posiadania materialnego wkrótce przemija i u większości ludzi ten wzór jest kontynuowany przez całe życie. Być może łatwiej to sobie uświadomić, gdy przypomnisz sobie, że gdy byłeś dzieckiem, twoi rodzice wydawali setki dolarów na urodziny i prezenty świąteczne, ponieważ musiałeś mieć tę „wyjątkową” zabawkę, ale jak szybko zostały wyrzucone, gdy pojawiło się coś nowego na scenę.

Bogactwo?

To samo dotyczy bogactwa, nie ma znaczenia, ile masz pieniędzy, czy naprawdę pomyślałbyś, że masz dość? Czy posiadanie konta bankowego z tysiącami dolarów zmieniłoby twoje życie, czy przyniosłoby ci więcej szczęścia lub sukcesu niż teraz?
Wszyscy chcemy żyć wygodnie, nie męcząc się co miesiąc o płacenie rachunków, to naturalne, ale poza tym pieniądze nie przynoszą prawdziwego szczęścia i sukcesu, możesz mieć tysiące w banku, ale jeśli jesteś sam w życiu , bez prawdziwych przyjaciół i rodziny, bez miłości, nigdy nie znajdziesz prawdziwego szczęścia i sukcesu.

Czym jest sukces i szczęście?

Aby właściwie określić, co oznacza sukces i szczęście, powinieneś najpierw zadać sobie to pytanie
• Co oznacza sukces i szczęście?
• Co oznaczałoby odniesienie prawdziwego sukcesu i szczęścia?
• Czego chcę od życia?

To są podstawowe pytania stojące za zrozumieniem, co naprawdę szczęście i sukces oznaczałyby dla ciebie jako jednostki, ponieważ szczęście i sukces oznaczają różne rzeczy dla każdego z nas. Możesz być bogaty i odnosić sukcesy na wiele więcej sposobów niż posiadanie dóbr materialnych i pieniędzy, pomyśl o niektórych rzeczach, które masz teraz w swoim życiu, czy jesteś jednym z najbogatszych i odnoszących największe sukcesy ludzi na ziemi?

• Prawdziwi przyjaciele – jeśli możesz policzyć na jednej ręce pięciu prawdziwych przyjaciół, którzy zawsze są przy tobie na dobre i na złe, to naprawdę jesteś bogaty
• Zdrowie – jeśli masz dobre zdrowie dzięki dbaniu o to, co jesz, regularnym ćwiczeniom, jest to o wiele bardziej wartościowe niż jakakolwiek kwota w banku
• Rodzina – jeśli masz wokół siebie rodzinę, która cię kocha, będziesz miał udane, satysfakcjonujące i bardzo szczęśliwe życie
• Dobry charakter – jeśli jesteś uczciwą, miłą i prawdomówną osobą we wszystkich sytuacjach, osiągniesz sukces przekraczający twoje najśmielsze marzenia.

Udostępnij

O autorze