Dom i Ogród

Lampy downlight – co to takiego?

Lampy downlight – co to takiego?

Lampy downlight są chętnie wybieranym typem oświetlenia, który zapewnia właściwą ilość światła. To oprawy oświetleniowe, które nie zajmują zbyt wiele przestrzeni. Lampy downlight montuje się tak jak oprawy halogenowe w przygotowanym uprzednio otworze montażowym. Wyposażone są one zwykle w zintegrowane źródło światła, dzięki czemu wystarczające staje się podłączenie ich bezpośrednio do prądu 230V, aby zaczęły pracować. Oprawy typu downlight są obecnie wyposażone w energooszczędne źródła światła LED i stanowią gwarancję energooszczędnego oraz trwałego oświetlenia.

Oprawy downlight wpuszczane

Oprawy dowlight są lampami wyposażonymi w zintegrowane źródła światła, do których nie trzeba kupować dodatkowych żarówek. Podłącza się je w sposób bezpośredni do źródła zasilania z napięciem 230V i nie jest konieczne używanie żadnych zasilaczy zewnętrznych. Ich montaż jest bardzo łatwy i szybki. Mają one klipsy instalacyjne, na których utrzymują się na powierzchni sufitu po umieszczeniu ich w otworach montażowych. Oprawy dowlight LED są atrakcyjnym i wygodnym rozwiązaniem praktycznie dla każdego. Mogą być wykorzystane, zależnie od wersji jako oświetlenie główne lub dodatkowe.

Lampy dowlight – dostępne barwy światła

Lampy downlight tak samo jak inne produkty LED sprzedawane są w trzech różnych barwach światła. Oświetlenie LED downlight o barwie ciepłej najlepiej będzie wykorzystać w mieszkaniach oraz domach, neutralne zaś, jest idealnym wyborem do biur i miejsc, gdzie pracujemy. Oprawy downlight z zimną barwą światła są idealnym kontrastem dla głównego oświetlenia, który nadaje niesamowity rezultat dekoracyjny samym światłem.

Oświetlenie downlight to również lampy, które występują w różnych kształtach i mocach, a także w wersjach różniących się od siebie nie tylko barwą światła, ale też kątem padania. Jeżeli będziemy mieć jakiekolwiek problemy z dobraniem właściwego źródła światła, warto, abyśmy się skontaktowali ze sprzedawcą, który pomoże nam dokonać dobrego wyboru.

Gdzie sprawdzają się lampy typu downlight?

Za sprawą opraw downlight pomieszczenia w mieszkaniach, domach czy biurach, mogą nabrać przytulnego nastroju i sprawiać wrażenie bardziej przestronnych. Stosuje się je jako oświetlenie handlowe, biurowe czy też sanitarne, czyli wszędzie tam, gdzie źródła światła używane są przez praktycznie całą dobę.

Jednak coraz częściej wykorzystuje się je także we wnętrzach prywatnych mieszkań. Sprawdzają się idealnie w pomieszczeniach o niepowtarzalnym stylu, przywodzącym na myśl minimalizm skandynawski.

Dokonując wyboru lamp typu dowlight, warto zwrócić uwagę na to, aby były bardzo wytrzymałe i oferowały najwyższej klasy technologię oświetleniową. Dzięki temu możliwe stanie się zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, kosztów eksploatacji, jak i wymiany opraw. Ponadto takie oświetlenie powinno się wyróżniać estetyką wykonania i przykuwającym uwagę wzornictwem. Tak wykonane lampy będą nie tylko funkcjonalne, ale sprawdzą się też jako ozdoby w pomieszczeniu.

Udostępnij

O autorze