InspiracjeTurystyka

Jedziemy na wyprawę!

Jedziemy na wyprawę!

Szlak Zamków Piastowskich: gdzie warto się wybrać?

Szlak Zamków Piastowskich to unikalna trasa turystyczna, której pokonanie może się dla wielu z nas okazać wyjątkową lekcją historii. Szlak ten łączy ze sobą najpiękniejsze zamki, wzniesione w czasach piastowskich na terenie Dolnego Śląska. Na jakie obiekty warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie takiej wycieczki?

Jednym z najpiękniejszych zamków na Szlaku Zamków Piastowskich jest zamek Grodno, mogący się pochwalić malowniczym położeniem oraz wieloma ciekawymi legendami. Spacer po jego murach to wyjątkowe doświadczenie dla każdego miłośnika tajemnic i średniowiecznej architektury, a widoki, jakie roztaczają się z zamkowej wieży, na każdym z nas zrobią ogromne wrażenie. Pięknie prezentują się też zamki w Bolkowie oraz w Grodźcu, wiele uroku na też zamek Wleń, znajdujący się obecnie z stanie ruiny. Obiektem, który cieszy się największym zainteresowaniem zwiedzających, pozostaje tu jednak zamek Książ – trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce, który przez ponad 400 lat należał do rodziny Hochbergów. Ta potężna rezydencja przyciąga zarówno swą architektoniczną formą, jak i podziemiami, drążonymi przez Niemców pod zamkiem w trakcie II wojny światowej. Do dziś nie wiadomo, w jakim celu Niemcy budowali sieć tych podziemnych korytarzy, a ich tajemniczość sprawia, że chętnych na historyczny spacer po ich terenie jest sporo.

Tajlandia: co warto zobaczyć w tym kraju?

Dla tych, którzy kochają egzotyczne podróże, Tajlandia bez wątpienia jest atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych wypraw. Wspaniałe zabytki, piękne widoki oraz oferty, którymi kuszą nas znane biura podróży – wszystko to sprawia, iż wczasy w Tajlandii wciąż są popularne. Czym przyciąga ten kraj?

Tajlandia to kraj pełen kontrastów, na terenie którego każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Miłośników pięknych budowli i cennych zabytków może oczarować Bangkok – tajska stolica, po której można godzinami wędrować wśród pięknych świątyń. Innym miastem, któremu w czasie wycieczki po Tajlandii warto się uważniej przyjrzeć, jest Chiang Mai – miasto kuszące licznymi muzeami i świątyniami, obok których trudno jest przejść obojętnie. A co z tymi, którzy wolą wypoczywać na łonie natury? I dla nich biura podróży zajmujące się organizacją wypoczynku na terenie Tajlandii mają wiele ciekawych ofert. Park Narodowy Erawan kusi pięknymi wodospadami, z kolei wyspy Koh Phi Phi znane są z wyjątkowo pięknych plaż, na których tak chętnie wypoczywają turyści z całego świata. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że Tajlandia wzbudza zachwyt wśród turystów, którzy chętnie zaglądają na jej teren. Tu nuda nikomu nie zagrozi, a czas spędzony w tajskich kurortach dla nikogo nie będzie czasem straconym.

Udostępnij

O autorze