Dom i OgródInspiracje

Jakie zalety mają domy z drewna?

Jakie zalety mają domy z drewna?

Posiadanie własnego domu jest marzeniem wielu osób. W końcu kto nie chciałby mieć swojej własnej przestrzeni na relaks w ogrodzie i pełną niezależność od innych. Co ciekawe, z roku na rok wzrasta popularność domów drewnianych, zamiast tradycyjnych murowanych. Jakie są dokładnie zalety takiego rozwiązania i czy jest to faktycznie odpowiedni wybór dla kogoś, kto chciałby mieć swoje własne miejsce na świecie?

Krótki czas budowy

Podczas budowania domu z cegieł i pustaków każdy musi się nastawiać na to, że od momentu rozpoczęcia pierwszych prac do chwili, gdy budynek zostanie ukończony, może minąć naprawdę wiele długich miesięcy. Jeśli budowa będzie dobrze zorganizowana i nie będzie przerywana nieprzewidzianymi problemami, prawdopodobnie uda się ją skończyć wokoło rok. Często jednak jest ona przedłużana i finalnie wynosi czasem nawet półtora roku.Jak to natomiast wygląda w sytuacji zastosowania konkurencyjnego rozwiązania? Domy z drewna powstają znacznie szybciej niż murowane, ponieważ poszczególne elementy konstrukcji nie muszą się ze sobą wiązać, jak ma to miejsce przy cegłach, betonie i cemencie. Dzięki temu dom z drewna może powstać nawet w około 3 miesiące. Co bardzo ciekawe, takie konstrukcje można stawiać właściwie o każdej porze roku, co także jest znaczną przewagą w stosunku do domów murowanych, których nie powinno się budować w czasie zimy.

Kosz budowy drewnianego domu

Nie da się ukryć, że postawienie domu to naprawdę ogromny wydatek. Z racji tego, że jest to inwestycja na całe życie, nikt na niej nie oszczędza, co powoduje wzrost rachunku do wyjątkowo wysokich poziomów. Nie oznacza to jednak tego, że każda technologia budowania jest równie kosztowana. Doskonałym przykładem mogą być właśnie domy z drewna, które pozwalają wiele zaoszczędzić. Jak to możliwe, że drewniany dom będzie tańszy? Niższe koszta zaczynają się już od powstawania fundamentów, które mogą być mniej wytrzymałe, gdyż dom z drewna będzie lżejszy niż murowany. Duże różnice w cenie wynikają oczywiście z niższego kosztu budulca, prostszej konstrukcji, mniejszej ilości zaangażowanych pracowników, a także oczywiście z krótszego czasu budowy.

Ciekawy wygląd

Nie da się ukryć, że ogromnym problemem polskiej architektury lat 90 ubiegłego wieku były nieciekawe i często po prostu nudne projekty. Dziś już wiadomo, że dom nie może być tylko tani, lecz musi być również dobrze zaprojektowany, a także ładny. Wybierając domy z drewna, klient ma dostęp do naprawdę ogromnej ilości najróżniejszych projektów, które cechują się rewelacyjną estetyką, lecz także dobrym rozkładem pomieszczeń i efektywnym wykorzystaniem dostępnej przestrzeni. Doskonałym przykładem firmy, która oferuje takie projekty, jest https://edomyzdrewna.pl/domy-z-bali. Ogromne doświadczenie, wielu zadowolonych klientów i naprawdę wielki wybór ciekawych projektów gwarantują, że każdy z klientów planujących wybudować dom z drewna znajdzie tu coś idealnego właśnie dla siebie. Gwarantuje to, że będzie miał nie tylko dobrze zaprojektowany, fachowo i tanio wybudowany, lecz również po prostu bardzo ładny własny dom z drewna.

Udostępnij

O autorze