PolecaneŻycie

Jakie są odpowiednie biustonosze do karmienia dla młodych mam?

Jakie są odpowiednie biustonosze do karmienia dla młodych mam?

W przypadku młodych mam niezwykłym ułatwieniem są staniki do karmienia, dostępne w wielu wariatach, dzięki czemu każda kobieta znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Zdecydowanie wygodniej nakarmić dziecko, jeśli ma się odpowiedni stanik, dlatego warto zaopatrzyć się w niego już z dużym wyprzedzeniem, czyli podczas kompletowania wyprawki. Pora zastanowić się, czy rzeczywiście jest sens kupić tego typu biustonosz i jak wybrać dla siebie najlepszy.  

 

Czy warto zdecydować się na biustonosze do karmienia?

 

Staniki do karmienia nie są oczywiście czymś koniecznym, ale warto je mieć, bo bardzo ułatwiają życie młodej mamie. Nie kosztują wiele, a przez pierwsze tygodnie stają się bardzo pomocne. Jeśli ktoś szuka rozwiązania zapewniającego wygodę, funkcjonalnego, to można mu śmiało polecić właśnie specjalny biustonosz do karmienia. Wyciągnięcie piersi następuje bardzo szybko, nie trzeba niczego ściągać, wystarczy odpiąć miseczkę i po problemie. Kolejną zaletą są ramiączka, które producent mocuje do podstawy miseczek, więc nie trzeba przejmować się ich uciekaniem. Ponowne zapięcie stanika staje się bardzo łatwe, odbywa się to równie szybko jak jego odpięcie. Jak wiadomo, dla młodej mamy ma to ogromne znaczenie, bo boryka się z ciągłym brakiem czasu.

 

Przy małym dziecku trudno nawet odpocząć, często się wybudza i trzeba go karmić, przebierać. Zaletą staników do karmienia jest to, że nie odkształcają się, czego nie można powiedzieć o tych zwykłych, które szybko ulegają zużyciu. Biustonosz do karmienia dobrze przylegają do ciała, na ich korzyść przemawia przeciwdziałanie rozciąganiu się skóry na dekolcie. Piersi są dobrze podtrzymywane, co przekłada się na mniejsze obciążenie dla kręgosłupa. Możliwe jest nawet włożenie do stanika wkładek laktacyjnych, co gwarantuje dodatkową wygodę, pozwala zachować higienę, utrzymać ubrania w czystości.

 

Jakie są odpowiednie staniki do karmienia?

 

W przypadku biustonosza do karmienia niezwykle istotne jest to, aby dopasować go jak najlepiej do swojej sylwetki, co zagwarantuje wygodę. Na uwadze powinno się mieć, z czego został wykonany stanik, czyli z jakiego materiału. Najlepsze są modele dzianinowe, bo świetnie dopasowują się do ciała, a jak wiadomo, pozycja podczas karmienia zmienia się. Piersi początkowo są obrzmiałe, ciężkie i duże, ale z czasem zmniejszają się. W przypadku stanika do karmienia można liczyć na to, że przez cały okres laktacji biust będzie właściwie podtrzymywany.

 

Oczywiście warunkiem jest to, aby wybrać model elastyczny. Zaleca się mieć na uwadze, czy złączenie na miseczkach przylega do mostka, nic nie może uwierać, wbijać się w piersi. Kolejną kwestią jest to, aby obwód biustonosza przylegał do pleców, co zapobiegnie jego samoczynnemu przesuwaniu się do góry. Bardzo ważne jest dobranie właściwego rozmiaru miseczek, aby podczas chodzenia nie było zbyt luźno, co przekłada się na podskakiwanie piersi. Dobrej jakości biustonosze do karmienia można kupić na stronie https://bodyciao.pl/pl/c/Biustonosze-do-karmienia/61, są to produkty dobrej jakości, renomowanych marek.

Udostępnij

O autorze