InspiracjePolecane

Jaka jest różnica między mechaniczną a komputerową maszyną do szycia, którą sprzedaje sklep z maszynami do szycia?

Jaka jest różnica między mechaniczną a komputerową maszyną do szycia, którą sprzedaje sklep z maszynami do szycia?

Mechaniczne i komputerowe maszyny do szycia: który typ jest lepszy? Poznaj różnice między tymi dwoma typami maszyn. Od czasu ich wynalezienia, skomputeryzowane maszyny do szycia zmieniły krajobraz rynku maszyn do szycia. Chociaż ułatwiają one wiele zadań, mają też kilka wad, które wywołały intensywną debatę na temat tego, która z nich jest lepsza. W końcu, czy naprawdę musisz kupować skomputeryzowaną maszynę, jeśli twoja mechaniczna nadal działa dobrze? Część debaty na temat tych dwóch typów maszyn opiera się na idei, że „nowsze jest lepsze”. Zawsze znajdą się ludzie, którzy chcą najnowszej (i najlepszej) technologii. Jednocześnie zawsze znajdą się osoby, które twierdzą, że nowsze niekoniecznie jest lepsze. Spróbujmy się więc dowiedzieć, jakie są różnice między tymi dwoma typami urządzeń!

Jaka jest różnica między mechaniczną a komputerową maszyną do szycia?

Obie maszyny szyją odzież, wykonują zadania pikowania i nie tylko. Różnice pojawiają się, gdy porównamy ich cechy, żywotność, konserwację i funkcjonalność.

Łatwość obsługi

Chociaż skomputeryzowane maszyny mają na celu ułatwienie użytkownikowi szycia, mogą być trudne do nauczenia, ponieważ mają tak wiele przycisków, tak wiele funkcji, setki różnych ściegów itp. Maszyny mechaniczne są prostsze w obsłudze i mają mniej opcji do wyboru. Są łatwiejsze w użyciu i zapewniają różnorodność ściegów za pomocą tylko jednego lub dwóch przycisków, podczas gdy skomputeryzowane maszyny wymagają czasu, aby nauczyć się, gdzie wszystko się znajduje w ich skomplikowanym interfejsie użytkownika!

Funkcje ułatwiające pracę

Komputerowe maszyny do szycia, które oferuje sklep z maszynami do szycia posiadają ogromną różnorodność funkcji, które pomagają zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność. Niektóre z nich obejmują automatyczną regulację naprężenia, automatyczny nawlekacz igły, automatyczne opuszczanie stopki, obcinanie nici, automatyczne szycie wzmacniające, automatyczny system czujników tkaniny, fastrygowanie, szycie wielokierunkowe i wiele innych. Nowe skomputeryzowane maszyny są nawet w stanie określić, który rodzaj ściegu najlepiej nadaje się do konkretnego materiału, więc produkt końcowy produkt końcowy będzie wyglądał idealnie.

Wszechstronność

Komputerowe maszyny do szycia sprawdzają się lepiej, jeśli chodzi o wykonywanie wszelkiego rodzaju zadań. Nie będziesz mieć problemu z pracą z różnymi tkaninami, zszywaniem wielu warstw razem, a także pikowaniem lub haftowaniem na wierzchu.

 

Konserwacja

Mechaniczne maszyny do szycia wygrywają w tej kwestii, ponieważ są łatwiejsze w utrzymaniu, ponieważ nie mają płyt głównych i innych części elektronicznych.

Maszyny mechaniczne wymagają regularnego oliwienia przez właściciela, ale maszyny komputerowe nie powinny być oliwione (tak mówią ich instrukcje). Maszyny komputerowe powinny być serwisowane przez techników w sklepie. W maszynach komputerowych, część elektryczna ogranicza się do silnika i żarówki, reszta to kombinacja osi, kół i dźwigni, które przenoszą ruch z silnika na igłę i szpulkę.

Żywotność obu maszyn do szycia

Komputerowe maszyny prawdopodobnie nie będą działać tak długo, jak mechaniczne, po prostu dlatego, że technologia stanie się przestarzała. Płyty główne również przestają działać, a po kilku latach producenci nie będą już produkować chipów i komponentów potrzebnych do ich naprawy. Z drugiej strony, nie jest niczym niezwykłym spotkać mechaniczne maszyny, które mają 100 lat. Przewiduję, że bardzo niewiele, jeśli w ogóle, skomputeryzowanych maszyn przetrwa 100 lat.

 

Udostępnij

O autorze