Uroda

Jak wybrać kosmetyki na trądzik

Jak wybrać kosmetyki na trądzik

Skóra trądzikowa wymaga specjalnej pielęgnacji, aby uniknąć zaostrzania problemu i utrzymać jej zdrowy wygląd. Problem ten dotyczy nie tylko nastolatków, ale również osoby po 25 roku życia. Bez względu na wiek trądzik pokazuje, że coś niedobrego dzieje się w organizmie, ale też wpływa negatywnie na samopoczucie z powodu widocznych zmian. Chcąc pozbyć się trądziku warto z nim walczyć dwutorowo. Zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Odpowiednie do walki zewnętrznej mogą okazać się kosmetyki na trądzik marki tianDe.

Oczyszczanie skóry to podstawa

Dokładnie oczyszczanie to podstawa pielęgnacji każdego rodzaju, zwłaszcza w przypadku skóry trądzikowej. Odpowiednie oczyszczanie pomaga usuwać nadmiar sebum, martwe komórki skóry, bakterie i inne zanieczyszczenia, które mogą przyczyniać się do powstawania trądziku. Warto używać delikatnych niekomedogennych środków do mycia twarzy, które nie przesuszają skóry. Trzeba pamiętać, że skóra trądzikowa również wymaga nawilżenia. Tutaj zdecydowanie pomoże żel do mycia twarzy. Trzeba używać go regularnie i pamiętać o wykonaniu demakijażu przed pójściem spać. Pozostawianie makijażu na noc może doprowadzić do zatkanych porów i nasilenia trądziku. W dokładniejszym oczyszczeniu skóry mogą pomóc maseczki oczyszczające oraz plasterki, które nakłada się punktowo.

Najlepsze jest mycie skóry ciepłą wodą. Pomaga to otworzyć pory, co ułatwia usunięcie zanieczyszczeń. Trzeba jednak unikać stosowania zbyt gorącej wody, ponieważ może to przesuszać skórę.

Uzupełnienie pielęgnacji

Kosmetyki na trądzik to nie tylko te oczyszczające. Po dokładnym umyciu skóry warto przetrzeć ją tonikiem by wyrównać pH skóry. Trzeba pamiętać, że tonik nie służy tylko i wyłącznie do oczyszczania skóry! Kolejny etap to odpowiednie serum i  krem do twarzy. Osoba dbająca o skórę trądzikową powinna pamiętać, że ta skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Używanie samych kosmetyków usuwających sebum może jej tylko zaszkodzić i wywołać jeszcze większy trądzik gdyż skóra będzie się chronić przed nadmiernym wysuszeniem.

Najlepsze kosmetyki na trądzik

Warto podkreślić, że każda skóra jest inna, więc osobom z trądzikiem zaleca się konsultację ze specjalistą, który pomoże dostosować indywidualny plan pielęgnacyjny i dobierze odpowiednie kosmetyki. Dbając o skórę trądzikową trzeba być cierpliwym i systematycznym w pielęgnacji, dostosowując rutynę do własnych potrzeb. Dobra reklama i obietnice, że po pierwszym użyciu skóra będzie wyglądać jak z okładki nie wystarczą. Na wszystko potrzeba czasu. Warto zwrócić uwagę na to czy kosmetyki mają dobry skład. Kosmetyki przeciwtrądzikowe tianDe stworzone są na bazie naturalnych składników i ziół. Ich zadanie to wygładzenie powierzchni skóry, ale też zwężanie rozszerzonych porów, rozjaśnianie blizn potrądzikowych oraz zmniejszanie wydzielania sebum.

Podsumowując, osoby mające skórę trądzikową powinny przestrzegać kilku kluczowych zasad pielęgnacyjnych. Oczyszczać skórę łagodnymi, niekomedogennymi środkami, unikać dotykania twarzy brudnymi rękami, dokładnie usuwać makijaż oraz pamiętać o jej nawilżaniu.

Udostępnij

O autorze